wt.. gru 6th, 2022

Biżuteria to obowiązkowy element każdej stylizacji. Dodaje ona dowolnej kreacji elegancji i szyku, a nam pewności siebie. Potrafi z nawet najbardziej casualowego outfitu zrobić niezwykle ciekawą stylizację. Aby jednak mogła spełniać swoje zadanie, należy o nią odpowiednio zadbać oraz oczyszczać zabrudzone ozdoby. Istnieje wiele sposobów na przywracanie biżuterii dawnego blasku. Ze złotymi wyrobami świetnie poradzą sobie sok z cebuli, ocet oraz amoniak. Pozostaw biżuterię w substancji na kilka minut, a następnie oczyść ją szmatką. Pamiętaj o byciu delikatnym, aby nie powstały zarysowania. W przypadku srebra, warto wykorzystać roztwór z sody, octu i gorącej wody. Zanurz ukochane błyskotki w cieczy na 15 minut, następnie przepłucz je wodą i wytrzyj ściereczką. 

Czyszczenie pierścionka zaręczynowego

Jeśli chodzi o przywracanie blasku pierścionka zaręczynowego, sprawa ma się nieco inaczej. Aby symbol miłości odzyskał nienaganną kondycję, musisz zadbać o jego kamienie szlachetne. Każdy z minerałów posiada inny skład chemiczny, a co za tym idzie, reaguje z inną substancją. Użycie nieprawidłowej substancji może nie tylko nie zadziałać, ale także zniszczyć pierścionek. Zanim zabierzesz się do czyszczenia ozdoby z kamieniem zapoznaj się z jego właściwościami. W internecie znajdziesz mnóstwo informacji na temat czyszczenia konkretnego klejnotu. Możesz także zdecydować się na bezpieczniejsze rozwiązanie i zanieść swoją biżuterię do profesjonalisty.

Przechowywanie biżuterii

Odpowiednie przechowywanie to kolejna kluczowa sprawa. Należy pamiętać o wszystkich czynnikach, które są szkodliwe dla wyrobów jubilerskich. Niezwykle niekorzystne są promienie słoneczne, dlatego cała kolekcja biżuterii powinna zostać umieszczona w ciemnym miejscu. Unikaj także nadmiernej wilgoci oraz kontaktu z detergentami. Warto wyrobić sobie także nawyki do ściągania biżuterii przed snem, gotowaniem i sprzątaniem. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu niepotrzebnych rys.