wt.. paź 4th, 2022

Kamienie szlachetne od zarania dziejów kuszą ludzkość swoim niedoścignionym pięknem. Krążą wokół nich różne legendy, pogłoski i przesłania. Zawracają w głowach miłośników biżuterii swoją imponującą trwałością, niesamowitym blaskiem oraz różnorodnymi barwami. W ostatnim czasie szczególną uwagę konsumentów przykuwają klejnoty w różowych kolorach. Ten dziewczęcy, subtelny odcień święci triumfy w jubilerstwie. Do najpopularniejszych kamieni szlachetnych, które oczarowują tą wspaniałą barwą są rodolit, kwarc, ametyst i morganit. Ostatni z wymienionych klejnotów zachwyca szczególnie bogatą symboliką oraz intrygującymi właściwościami. Poszukując różowego kamienia, warto zwrócić uwagę właśnie na niego. 

Morganit – symbolika 

Subtelne piękno morganitu wydaje się być sprawą drugorzędną przy jego doskonałej mocy. Mówi się, że jest on niezawodny w zwalczaniu negatywnej energii. Pomaga swojemu właścicielowi w osiągnięciu duchowej równowagi oraz wspiera go w dążeniu do pełnej harmonii. Zapewnia także poczucie bezpieczeństwa, co wpływa na wzrost odwagi i pewności siebie. Mając przy sobie morganit, żadne wyzwanie nas nie przerośnie. Będzie on niezastąpiony także w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, ponieważ pomaga zauważyć w bliźnich piękno oraz otworzyć się na nich duchowo. 

Morganit w pierścionku zaręczynowym

Tak oszałamiająco piękny kamień szlachetny o szerokich właściwościach zasługuje na honorowe miejsce w pierścionku zaręczynowym. Szczególnie dobrze sprawdzi się u nieśmiałych kobiet, które na co dzień muszą walczyć z ogromem presji i stresu. Otrzymując tak cudownego pomocnika, jakim jest morganit, otrzymają również szansę na lepsze życie. Wspomniany kamień szlachetny stanowi niemy wyraz miłości, który podczas zaręczyn onieśmieli swoim blaskiem twoją drugą połówkę. Zestaw go z różowym złotem i diamentami, aby otrzymać niezwykle dziewczęcy, uroczy efekt. Możesz także przełamać subtelną barwę czarnym kruszcem, nadając biżuterii zadziornego charakteru. Wszystkie chwyty dozwolone, ogranicza cię jedynie własna kreatywność.