pt.. maj 27th, 2022

Czy blask na twoim pierścionku zaręczynowym blednie? A co, jeśli lśniąca obrączka ma kilka skaz? Nawet najwyższej jakości biżuteria z czasem traci swój blask. Z pierścionkami, kolczykami i łańcuszkami wykonanymi z metali szlachetnych należy obchodzić się ostrożnie, jeśli mają służyć jak najdłużej. W jaki sposób? Sprawdź nasz prosty przewodnik, aby uzyskać wskazówki, jak sprawić, by Twoja biżuteria dłużej wyglądała jak nowa!

Przechowywanie

Biżuteria pod wpływem żywiołów ciemnieje i traci blask. Podczas przechowywania biżuterii kluczowy jest zamek uniemożliwiający przepływ powietrza. W przytulnej trumnie wyściełanej tkaniną lub w torbie z tkaniny Twoja kolekcja będzie bezpieczna. Należy unikać opakowań metalowych, które mogą zarysować szkło i inne gładkie powierzchnie.

Chemia

Czy podczas zmywania naczyń lub sprzątania łazienki masz na palcu pierścionek z brylantem? Popełniasz tutaj ogromny błąd. Kiedy ostre detergenty (a nawet niektóre kosmetyki) zetkną się z biżuterią, mogą ją odbarwić. W rezultacie materiały organiczne i kamienie naturalne mogą ulec zmatowieniu i rozwarstwieniu w wyniku działania chemikaliów. Zdejmij pierścionki i inną biżuterię przed kąpielą lub nałożeniem kosmetyków, aby tego uniknąć. Rękawice ochronne to doskonały sposób na zabezpieczenie cennych przedmiotów.

Usługi dezynfekcji świadczone przez profesjonalistów

Czasami warto powierzyć swoje cenne mienie specjaliście, który przywróci im dawną urodę. Nie używaj swojego domu jako stacji czyszczącej (np. używając pasty do zębów). Niewłaściwe pranie może uszkodzić i zetrzeć biżuterię pokrytą złotem i rodem, satynowaną.