pt.. maj 27th, 2022

Zdaniem projektantów biżuterii wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien być decyzją przypadkową. Taki pierścionek to zarówno wyraz emocji, jak i biżuteria, którą będziemy nosić na co dzień. Jaki pierścionek wybrać, aby zachwycał nie tylko wybraną od serca, ale także służył jako najpiękniejsza ozdoba dłoni na długie lata?

Pierścionek z brylantem to ponadczasowy klasyk, który został zaktualizowany na miarę XXI wieku!

Najpopularniejszymi pierścionkami zaręczynowymi są bez wątpienia te wykonane ze złota i wysadzane brylantami. Wybór diamentu nie jest przypadkowy – jest to kamień, który może mieć idealną jasność, a dodatkowo jest to kamień, który ma najwyższy stopień odporności na uszkodzenia w skali Mohsa. Oznacza to, że tylko inny diament może zarysować diament. Różnorodność pierścionków z brylantami jest praktycznie nieograniczona – do najpopularniejszych modeli należy biżuteria o szlifie diamentowym, która wygląda oszałamiająco w połączeniu z wysoką koroną. W ostatnich latach coraz popularniejszy staje się temat, czy kupować pierścionki z brylantami w szlifie szmaragdowym, czy w szlifie markizowym.

Tanzanity, szafiry i szmaragdy, żeby wymienić tylko kilka kamieni szlachetnych…

Pierścionki zaręczynowe mogą zawierać różne kamienie szlachetne oprócz diamentów. Szukając jedynej w swoim rodzaju biżuterii, warto postawić na inne kamienie szlachetne, samodzielnie lub w otoczeniu małych diamentów. Szafiry stały się niezwykle popularne, ponieważ są kamieniami, które można znaleźć w szerokiej gamie kolorów, przy czym najbardziej popularne są kamienie ciemnoniebieskie. Popularnym wyborem są również pierścionki z tanzanitami, ponieważ te kamienie szlachetne są niezwykle rzadkie, a wybranka serca, która otrzyma taki pierścionek, z pewnością poczuje się wyjątkowo! Szmaragd, który jest znany ze swojego pięknego zielonego odcienia i może być połączony z białym złotem, będzie również fascynującym kamieniem do rozważenia.