pt.. maj 27th, 2022

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Jeśli chodzi o oświadczanie się kobiecie, większość mężczyzn stosowała tradycyjną kombinację kryształu, czystego diamentu i żółtego złota. Dziś coraz bardziej popularne stają się bardziej wyrafinowane i kreatywne wariacje. Pierścionki z tanzanitem należą do najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych wizualnie wzorów. Co dokładnie wyróżnia kamień, który staje się coraz bardziej popularny?

Skarby Tanzanii

Tanzanit ma jasnoniebieski, głęboki odcień i oszałamiający połysk. Istnieją trzy wyraźne odcienie brązu, fioletu i błękitu, które można zobaczyć na wolności: Pożądany kształt klejnotu można uzyskać tylko poprzez obróbkę i wystawienie na działanie wysokich temperatur 400 stopni Celsjusza. Nazwa kamienia wywodzi się z Tanzanii, kraju, w którym został odkryty po raz pierwszy. Około 600 milionów lat temu, w ekstremalnych warunkach ciśnienia i ciepła, kamień używany w biżuterii stał się tym, czym jest dzisiaj: kwarcem. Szafir został pomylony z szafirem, kiedy pierwszy raz spojrzałem na kamień.

Charakterystyka tanzanitu

Urocze niebieskie kamienie to najbardziej poszukiwane klejnoty. Wyglądają oszałamiająco w żółtym lub białym złocie, wzmacniając poczucie wyrafinowania noszącego. Tanganity słyną z wyjątkowego trichroizmu (w zależności od kąta padania światła możemy dostrzec aż trzy różne kolory). Pomimo swojej twardości (w skali Mohsa 6,5-7), jest niezwykle kruchy. Na dłuższą metę wartość tanzanitu wzrośnie z powodu jego niedoboru.