wt.. gru 6th, 2022

Na której ręce nosi się obrączkę i pierścionek zaręczynowy?

Ukoronowanie miłości łączącej dwoje ludzi w postaci zaręczyn, a później ślubu to jedne z najwspanialszych chwil w życiu. Pozostają one na zawsze w pamięci współmałżonków w postaci wspomnień. Zdjęcia z sesji ślubnej, czy też nagranie z wesela pozwalają parze na przypomnienie sobie tego pięknego dnia, po którym pozostają dwa symbole miłości – pierścionek zaręczynowy i obrączka. Ta szczególna biżuteria zdobi dłoń kobiety aż po kres jej dni. Według Polskiej tradycji powinna znajdować się na serdecznym palcu prawej ręki. Przed ceremonią, narzeczona nosi w owym miejscu pierścionek zaręczynowy. W momencie pojawienia się obrączki, rodzi się dylemat. Czy tak ważne ozdoby powinny znajdować się obok siebie? Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Część kobiet decyduje się na noszenie obu symboli miłości na jednym palcu. Druga grupa przekłada pierścionek zaręczynowy na lewą dłoń, by ustąpić miejsce obrączce. Decydujący głos w tej kwestii ma wygoda. 

Co oznaczają dwie obrączki na palcu?

Niekiedy możemy spotkać się z sytuacją, w której dłoń kobiety bądź mężczyzny zdobią aż dwie obrączki. Chociaż zgodnie z sentencją “kto pyta, nie błądzi” warto byłoby zapytać o przyczynę takiego rozwiązania, w tym przypadku doszukiwanie się odpowiedzi jest nietaktowne. Dwie obrączki mogą oznaczać, że dana osoba straciła swojego współmałżonka. Jeden z pierścieni może należeć właśnie do utraconej, drugiej połówki. Przedwczesna śmierć to niezwykle bolesne doświadczenie, które pozostawia po sobie głębokie rany, trudne do zagojenia. Zatem zauważając, że dana osoba nosi aż dwa symbole miłości, nie zadawajmy kolejnego ciosu w postaci przytaczania tragicznej przeszłości. 

Zły rozmiar obrączki – co zrobić?

Rozmiar palca zmienia się wraz z biegiem lat. Wpływają na to różne czynniki takie jak wiek, masa ciała, a nawet klimat. Może się zatem okazać, że wymiary obrączki ślubnej nie są już tak idealne, jak w dniu ślubu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Większość kruszców umożliwia posiadaczom zmianę obwodu pierścionka, dzięki czemu obrączka ponownie idealnie dopasuje się do palca. W przypadku tytanu nie ma możliwości korekty rozmiaru.