pt.. maj 27th, 2022

Pierścionki zaręczynowe kojarzą się nam wszystkim z luksusową biżuterią – połączeniem najznakomitszego złota i nieskazitelnego diamentu. Jednak, czy aby na pewno jest to jedyne wyjście w tym przypadku? Oczywiście, że nie! Salony jubilerskie aż pękają w szwach od niesamowitych kamieni szlachetnych, które po dziś dzień nie zostają docenione. Są one niemal tak samo majestatyczne i zachwycające jak diament, a często kosztują znacznie mniej.

Niektóre kobiety także lubują się w minimalizmie – co oznacza, że brak kamienia szlachetnego w zamian za złoty pierścionek zaręczynowy o wyjątkowym wzorze, jest również dobrym wyjściem.

 

Kamienie szlachetne, które z powodzeniem zastąpią diament

Wybierając pierścionek zaręczynowy często zastanawiamy się nad właściwym kamieniem szlachetnym. Dobrym zastępstwem klasycznego diamentu jest na przykład biały szafir – równie efektowny i ekskluzywny, co jego sławny kuzyn. Szafiry pojawiają się w przyrodzie w wielu innych barwach – żółtej, różowej, fioletowej czy tej najbardziej rozpoznawalnej – niebieskiej.  W zależności od tego, jaką kolorystykę pragniemy wybrać, warto zwrócić uwagę na kamienie szlachetne symbolizujące miłość czy szczęście – na przykład rubin bądź szmaragd.  Z tych mniej znanych, aczkolwiek wyjątkowo pięknych klejnotów, wyróżniamy tanzanit, morganit, cytryn, akwamaryn, granat i wiele, wiele innych! Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się ofertom salonów jubilerskich.

 

Pierścionek zaręczynowy – z jednym kamieniem?

Tak, jak zaznaczono już wcześniej, pierścionek zaręczynowy może równie dobrze nie posiadać kamienia w ogóle. Jednakże salony jubilerskie oferują modele pierścionków wielokamieniowych, co z pewnością spodoba się paniom, które preferują bogatsze elementy biżuterii. Warto przy wyborze symbolu zaręczyn zwrócić uwagę również na dopasowanie go do obrączki ślubnej – zwłaszcza w przypadku, kiedy oba elementy znajdować się będą na jednej dłoni. Jubiler online SAVICKI posiada obszerną kolekcję pierścionków zaręczynowych, konsultantów, którzy chętnie posłużą dobrą radą.